Speaking for the Bac exam

ISBN: 978-606-590-164-3
Cod produs: Booklet-0018

Speaking for the Bac exam

Speaking for the BAC exam se adreseaza atat elevilor de clasa a XII-a care urmeaza sa sustina Examenul de competenta lingvistica orala la limba engleza (limba moderna 1 si 2), cat si celor care doresc sa-si imbunatateasca abilitatile de exprimare orala in aceasta limba. Lucrarea contine 300 de subiecte rezolvate pentru proba orala, prezentate sub forma a 100 de variante integrale si structurate in functie de dificultate. Subiectul I (nivelul A1-A2, de baza) propune un subiect usor din universul personal al elevului: ziua preferata, petrecerea timpului liber, filmul sau artistul favorit, mancarea preferata, materia, anotimpul, programul TV sau cartea favorita. Subiectul II (nivelul B1, intermediar), propune descrierea unei persoane apropiate sau admirate de elev, a unei traditii cunoscute, a unui eveniment sau experiente, a unui loc sau obiect din universul inconjurator. Subiectul III se adreseaza vorbitorilor de nivel B2 (avansat) si propune un eseu de opinie pe o tema data (comentarea unui citat sau a unei maxime), impartit in mai multe paragrafe, o introducere si o concluzie.

e-librariescolara.ro © 2020