Bacalaureat 2018 matematica

Categoria: BacalaureatMatematica
ISBN: 978-973-9352-55-0
Cod produs: Cardinal-004

Momentan livrarile prin Posta Romana sunt suspendate.

Bacalaureat 2018 matematica

Aceasta lucrare se adreseaza tuturor elevilor care vor sustine examenul de bacalaureat incepand cu anul 2018. In egala masura lucrarea poate fi folosita de toti elevii claselor IX-XII in activitatea de zi cu zi la clasa. Structurata pe clase si capitole, lucrarea respecta prevederile programelor scolare in vigoare la nivelul fiecarei clase, precum si programa in vigoare a examenului de bacalaureat pentru profilele: 1. Filiera teoretica, profil real, specializarea matematica informatica 2. Filiera vocationala , profil militar MAPN, specializarea matematica informatica 3. Filiera teoretica profil real, specializarea stiintele naturii. 4. Filiera tehnologica toate calificarile profesionale.

e-librariescolara.ro © 2020