Limba moderna 1 – Engleza – caiet de lucru pentru clasa a V-a

ISBN: 978-606-590-569-6
Cod produs: Booklet-0170

Limba moderna 1 – Engleza – caiet de lucru pentru clasa a V-a

Aprobat conform Ordin 3530/04.04.2018 privind aprobarea auxiliarelor didactice din invatamantul preuniversitar-pozitia 309 Limba moderna engleza – caiet de lucru pentru clasa a V-a este instrumentul de lucru ideal pentru insusirea, fixarea si aprofundarea notiunilor prezentate in manual. Usor de utilizat si eficient structurat, caietul vizeaza:  imbogatirea vocabularului uzual; aprofundarea notiunilor de gramatica; dezvoltarea competentelor generale: receptarea, exprimarea si redactarea mesajelor esentiale pentru situatiile de comunicare uzuala. Tematica: formulele de salut, exprimarea timpului, localizarea obiectelor in spasiu, casa, familia, meseriile, trasaturile fizice si de caracter, scoala, activitatile cotidiene, timpul liber, vacanta, sarbatorile, animalele domestice si salbatice, alimentatia, sanatatea si corpul omenesc, imbracamintea, vremea si anotimpurile, mijloacele de transport.

e-librariescolara.ro © 2019