tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Caiet de scriere. Semne grafice, litere si cifre. Clasa pregatitoare
Editura: Paralela 45
Autor(i) Constantin FilfanescuIuliana Filfanescu
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa pregatitoareComunicare in Limba Romana
ISBN: 978-973-47-3157-2
Cod produs: Paralela-725
An Aparitie: 2020

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 11.99 lei/colet prin Posta Romana

Caiet de scriere. Semne grafice, litere si cifre. Clasa pregatitoare

Dezvoltarea abilitatilor de scriere la clasa pregatitoare presupune cateva repere psihologice si pedagogice de care autorii lucrarii sunt atent preocupati: exersarea musculaturii fine a mainii este o conditie de baza pentru un act al scrierii constient, controlat si corect; atunci cand aceasta exersare se face intr-un context atractiv, ludic, asa cum propune caietul de fata, copilul nu mai percepe actul scrierii ca pe unul constrangator si plictisitor, ci ca pe ceva apropiat intereselor si asteptarilor varstei lui; integrarea jocului, povestilor, poeziilor in procesul de invatare il ajuta pe copil sa inteleaga ca scrierea nu este un scop in sine, ci una dintre caile prin care oamenii comunica intre ei si transmit informatii. Din aceasta perspectiva, auxiliarul de fata permite exprimarea de mesaje orale sau scrise, contine exercitii de recunoastere a literelor mari si mici de tipar si a cifrelor, incurajeaza folosirea semnelor grafice in contexte decorative: felicitare, afis si desene.

Produse asemanatoare
Recent adaugate
Educatia timpurie Probleme si solutii
AutoCad-ul in trei timpi Initiere, utilizare, performanta (editia a V-a)