Caiet de vacanta - Clasa a III-a

Cod produs: CartRom-029
An Aparitie: 2019

Caiet de vacanta - Clasa a III-a

Suita de publicatii destinate pregatirii suplimentare a elevilor de Clasa pregatitoare – a IV-a, conceputa si realizata de grupul de autori ai Editurii Cartea Romaneasca Educational – Iasi, reprezinta a structura unitara care are in vedere acumularea graduala a cunostintelor pentru ciclul primar. Grupul de publicatii are la baza un concept editorial original care in ansamblul sau creeaza un pachet educational inedit, sprijinind oferta prin metode didactice actuale, conform programelor scolare, stimuland informatia suplimentara si procesul de autoinvatare. Pachetul propus poate fi utilizat atat in vacanta, cat si pe parcursul anului scolar.

e-librariescolara.ro © 2020