Caiet de vacanta clasa a III-a - Limba si literatura romana, Matematica Rasfoieste

Caiet de vacanta clasa a III-a - Limba si literatura romana, Matematica
Editura: Corint
Autor(i) Alice NichitaRoxana Maria Gavrila
Categoria: EducativCaiete de vacantaClasa a-III-a
Cod produs: Corint-1039
An Aparitie: 2014
Format: 20,5 x 26 cm
Tip Coperta: brosata

Caiet de vacanta clasa a III-a - Limba si literatura romana, Matematica

Aceste caiete de vacanta sunt concepute sub forma unei minunate calatorii a cunoasterii pe care elevii o pot parcurge alaturi de doua personaje. Cu ajutorul lor, elevii au ocazia sa rememoreze, intr-o maniera ludica, notiunile invatate in anul anterior, pentru a accede usor la un nivel superior de cunostinte. Cele doua personaje nu pierd nicio zi fara a exersa, a citi, a descoperi, a intelege lumea din jurul lor, astfel ca acest caiet de vacanta devine instrumentul perfect pentru elevi de a face toate acestea in compania celor doi buni prieteni. Fie ca patrund tainele textelor literare, fie ca isi dovedesc abilitatile de iscusiti matematicieni, cu totii vor avea prilejul de a petrece clipe placute invatand continuu lucruri noi. Parcurgand acest incitant periplu al cunoasterii, copiii se vor bucura de libertatea de a rezolva exercitii jucause si de a-si testa imaginatia, fiind cu siguranta pregatiti pentru prima zi de scoala a anului scolar urmator.

e-librariescolara.ro © 2019