Caiet pentru vacanta clasa a III-a Rasfoieste

Caiet pentru vacanta clasa a III-a
Editura: Joy
Autor(i) Roxana ToaderMonica GrozavuLivia ZegheruNicoleta Zanoaga
Categoria: EducativCaiete de vacantaClasa a-III-aCarti pentru premiiCarti cu pret special
ISBN: 978-606-93353-5-2
Cod produs: Joy-014

Caiet pentru vacanta clasa a III-a

Asigura fixarea, consolidarea si recapitularea cunostintelor anterioare fiind baza pentru cunostintele ce vor fi dobandite in anul urmator; Teme atractive, in concordanta cu programa scolara si care respecta particularitatile de varsta ale copiilor; Exercitii de intelegere, completare, corectare, argumentare, transcriere, creativitate; Imbina cititul cu scrisul, jocul, coloratul si desenatul; Strategii didactice moderne, diverse, complexe; Abordare moderna a continuturilor si accesibilizarea lor; Material ilustrativ atractiv, complex, variat, individualizat pentru fiecare clasa; Continuturi si strategii didactice care antreneaza memoria, atentia si imaginatia elevilor; Structura bine definita si individualizata, clara si logica; Trecerea graduala a sarcinilor de lucru de la usor la greu, de la simplu la complex. Lectiile contin mesaje ce conduc catre valori ca: prietenie, respect, dragoste fata de natura etc.

e-librariescolara.ro © 2020