Diplome scolare

Caiet de vacanta - clasa pregatitoare - FB + Diploma cadou
Editura: Diana
Autor(i) Elena StefanescuConstanta Stuparu
Categoria: Clasa pregatitoareCaiete de vacantaClasa pregatitoare
Cod produs: Diana-0082
An Aparitie: 2015
Format: A4

Caiet de vacanta - clasa pregatitoare - FB + Diploma cadou

COMUNICARE IN LIMBA ROMANA, MATEMATICA SI EXPLORAREA MEDIULUI. "Caietul de vacanta pentru clasa pregatitoare" continua Colectia FB si este in conformitate cu programa in vigoare. Se adreseaza micilor scolari si ii poarta intr-o lume plina de surprize. Povestile sunt aduse in prezent printr-un sir de exercitii de comunicare in limba romana, matematica si explorarea mediului. Prezentarea grafica foarte atractiva, jocurile si varietatea exercitiilor fac aceste caiete placute si usor de utilizat. Cu rabdare, daruire si perseverenta, la sfarsitul vacantei vei obtine calificativul FOARTE BINE.

e-librariescolara.ro © 2019