Clasa pregatitoare

Cu vara in vacanta. Caie..
Cu vara in vacanta este un caiet de lucru transdisciplinar integrat, destinat elevilor din clasa pre..
In caruselul vacantei fi..
Bucurie, joc, miscare, soare mult si relaxare - le gasiti pe toate In caruselul vacantei. Veti putea..
In vacanta cu un licuric..
Conceput in jurul a 8 scenarii tematice, caietul de vacanta are ca personaj principal un licurici ju..
Poveste de vacanta - La ..
Caietul de lucru pentru vacanta de vara – clasa pregatitoare ii poarta pe copiii care tocmai au term..
Repetam si nu uităm rec..
Lucrarea „Repetam si nu uitam“ este structurata in 13 teme, ce abordeaza, in mod integrat, sarcini d..
Supercaietul meu de vaca..
A venit vacanta! Cei mici vor avea timp sa se bucure de soare, de plimbari cu bicicleta, de jocuri p..
Aventuri de vacanta - ca..
Realizat în conformitate cu programa școlară și Avizat MEN 2018, caietul pentru vacanță este destina..
Aventuri in vacanta cu F..
..
..
Aventurile lui Prichinde..
Buna prietene! Te invit intr-o aventura de neuitat! Vom calatori in povesti, vom descoperi lucruri n..
Caiet de vacanta pentru ..
Caietul de vacanță al Editurii Intuitext propune o sistematizare a achizițiilor din clasa pregătitoa..
Caiet pentru vacanta Cla..
Asigura fixarea, consolidarea si recapitularea cunostintelor anterioare fiind baza pentru cunostinte..
Caietul meu de vacanta c..
Seria Caietul meu de vacanta. Activitati interdisciplinare contine activitati antrenante si placute ..
Cu o carte pe taramul va..
Lecturile continute in aceste carti au fost selectate astfel incat sa puna in miscare imaginatia cop..
Jurnal de vacanta clasa ..
Descopera alaturi de noi vacanta de vara, pe care o vom petrece impreuna intr-un mod distractiv, ins..
Lecturi de vacanta pentr..
Campion la citit!   Descopera-ti viteza de citire! 1. Preseteaza pe telefonul mobil cr..
Ne jucam, exersam clasa ..
CAIET DE ACTIVITATE INDEPENDENTA, APLICATII INTERDISCIPLINARE - Clasa Pregatitoare ..
Vacanta mare cu Joy Clas..
Caiet de vacanta - Clasa..
Suita de publicatii destinate pregatirii suplimentare a elevilor de Clasa pregatitoare – a IV-a, con..
Caiet de vacanta clasa p..
Caietul de vacanță este un suport de lucru util pentru aprofundarea noțiunilor studiate în cursul an..
In caruselul vacantei cl..
Constituie un important și necesar suport pentru activitatea independentă a elevilor în timpul vac..