Cu o carte pe taramul vacantei - clasa a III-a

ISBN: 978-606-8616-72-8
Cod produs: Sinapsis-156

Cu o carte pe taramul vacantei - clasa a III-a

Lecturile continute in aceste carti au fost selectate astfel incat sa puna in miscare imaginatia copiilor. Fiecarei saptamani din vacanta ii este destinat cate un text care poate fi asimilat favorabil prin completarea unei fise cu aplicatii (la clasele I - a IV-a). In plus, textele sunt insotite de informatii despre autor, ilustratii reprezentative, curiozitati despre autor si opera, sugestii de lectura. Natura, copilaria, lumea basmelor si povestilor, aventura si calatoria sunt temele acestor texte care vor contribui la formarea deprinderilor de comunicare in limba romana si la dezvoltarea imaginatiei si creativitatii.

e-librariescolara.ro © 2020