Carte pentru copii

Subcategorii

Adevarul gol-golut..
Ioana Chicet-Macoveiciuc, Adevarul gol-goluț  Copiii pun adesea intrebari de genul: „Mami, de ce nu ..
Amalia Invers in vacanta..
Ai auzit de scaldabuz, un vehicul in care inoti?Ai vazut vreodata o casa cu susul in jos?Ti‑ar place..
Animalutul de casa Scarb..
Monstruletul Muschiulet il vrea ca animal de casa numai si numai pe animalutul Scarbarici, desi mons..
Ascunzatorul lunii..
Timoléon tocmai a obtinut diploma de Ascunzator al Lunii.Aceasta profesie foarte rara consta in inti..
Au, ma doare, tigrisorul..
Tigrul Mușețel și prietenii lui se joaca de-a doctorul: Mușețel este doctorul, iar ceilalți iși aleg..
Aventuri in tara Nevirtu..
„Atat virtuțile, cat și nevirtuțile sunt precum semințele acestea. Odata sadite in pamant, ele vor i..
Aventuri in tara virtuti..
Alec Blenche reușește in Aventuri in Țara Virtuților un lucru aproape imposibil: sa explice unui cop..
Betisoara pe taramul fer..
O combinație minunata intre Alice in Țara Minunilor și Dorothy pe taramul Vrajitorului din Oz!Bețișo..
Bunele maniere pentru in..
Bunele maniere? O joaca de copii.Mocofanel nu se poarta deloc frumos.Nu prea intelege ceva: la ce fo..
Canarul care facea pipi ..
Totul incepe in toiul noptii.Canarul se trezeste tresarind pentru ca a facut pipi in cuib.Iar un can..
Cantecul lui Zurali..
Poate un copil rom sa fie supererou? Poate sa iși schimbe viața și sa salveze lume? Editura Univers ..
Ce faceti dupa ce eu ado..
– Tata, ce fac adulții dupa ce iși duc copiii la culcare? il intreaba intr-o seara baiețelul pe tata..
Cel mai minunat lucru..
Cand cel mai bun prieten al ei, Choco, se muta, Ninon e atat de trista incat e sigura ca nu va mai f..
Cele sapte paturi ale ha..
Harciogul se trezeste in fiecare zi in alt pat.In cutia cu morcovi a Iepurelui,in sertarul cu cravat..
Charles la scoala dragon..
Ca toti dragonii de varsta lui, Charles trebuie sa invete sa zboare si sa scuipe foc. Dar cum sa fac..
Copiii erei digitale..
Cu sau fara ecrane la varsta mica? Ce efecte au ele asupra copiilor noștri? Și cum facem sa limitam ..
Copiii stiu cel mai bine..
Copiii știu cel mai bine este un ghid foarte util proaspeților parinți, pe care ii va ajuta, intr‐o ..
Copilul tau competent..
„Cand se nasc, copiii sunt pe deplin umani: sunt  sociali, sensibili și empatici. Aceste calitați nu..
Cronicile Padurii..
Autorul calatoriilor lui Erus ne ofera o noua poveste minunata despre prietenie, sensul vieții și al..
Cum sa crestem fiinte um..
Pentru a crește ființe umane adaptabile, fericite și capabile de compasiune, inainte de orice trebui..
e-librariescolara.ro © 2019