tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Carte pentru copii

Subcategorii

Pachet 8 carti "12 ..
Fabulele lui Esop sunt o colectie de povesti moralizatoare, in care eroii sunt reprezentati de pasar..
Aventurile lui Huckleber..
Huckleberry Finn si prietenul sau Jim, un sclav fugar, calatoresc pe fluviul Mississippi pe o plu..
Frankenstein - editie bi..
Viktor Frankenstein, un talentat student la medicina, a descoperit secretul aducerii la viata a m..
Robinson Crusoe - editie..
Cand tanarul Robinson Crusoe fuge de acasa pe mare in cautarea aventurii, are parte de mai mult d..
 Ce se intampla cand cre..
Crestem din ce in ce mai mari si, la fiecare cateva luni, avem nevoie de pantofi si haine noi. Deven..
 Ce se intampla cand dor..
Ne bucuram caldura si confort sub o pilota si ne adormim. Pe masura ce ne odihnim, totusi, corpurile..
 Ce se intampla cand man..
Mancam fructe, cereale, pizza, legume si multe alte alimente. Si apoi, cumva, toata mancarea ne da e..
 Uimitorul simt al gustu..
De la o privire atenta asupra limbii, la invatarea modului in care gusturile noastre functioneaza ca..
10 oite somnoroase..
Cand se face seara, pana și cele mai vioaie oite incep sa oboseasca. in timp ce se joaca, ochii li s..
100 de jocuri distractiv..
Editura Corint Junior va propune inca un titlu deosebit de atractiv pentru petrecerea timpului liber..
1000 cuvinte in engleza ..
Colectia 1000 cuvinte in engleza contine un mic dictionar de cuvinte ilustrate frumos, care ii ajuta..
1000 cuvinte in engleza ..
Colectia 1000 cuvinte in engleza contine un mic dictionar de cuvinte ilustrate frumos, care ii aju..
12 povesti cu talc - Bar..
12 povesti cu talc - Bro..
12 povesti cu talc - Cal..
12 povesti cu talc - Cei..
12 povesti cu talc - Iep..
12 povesti cu talc - Leu..
12 povesti cu talc - Leu..
12 povesti cu talc - Soi..

e-librariescolara.ro © 2021