Carte pentru copii

Subcategorii

365 de povesti cu animal..
ABC-ul bunelor maniere..
„Omul trebuie să-și orânduiască purtarea, gesturile, ca și inteligența”. ERASM – „Buna-cuviință pent..
Addison Cooke si mormant..
In aceasta noua aventura superhaioasa, Addison Cooke si prietenii lui reusesc sa scape de gangster s..
Aladin..
Povestile si basmele din colectia Stiu sa citesc . Nivelul 2 (6 - 8 ani) sunt menite sa-i ajute pe c..
Alba ca Zapada si cei sa..
Carte de colorat cu povesti, cu desene clare, cu pagini color oferite ca exemplu, pentru ca cei mici..
Alba-ca-Zapada..
A fost odata ca niciodata, in miezul iernii, o regina care sedea la fereastra si cosea. Privind de l..
Altfel de legende pe int..
Legenda painii, a zorelelor, a reginei-noptii, a florii-soarelui... Dragi copii, nu trebuie decat sa..
Armstrong. Calatoria fan..
Cu mult timp in urma, un soricel a invatat sa zboare si a traversat Atlanticul. Acum, neinfricatul s..
Atacul diabolicelor buca..
Izzy si prietenii ei sunt ingrijorati. Meniul cantinei scolii s-a schimbat in rau, iar bucataresele ..
Aventurile lui Huckleber..
Huckleberry Finn si prietenul sau Jim, un sclav fugar, calatoresc pe fluviul Mississippi pe o plu..
Aventurile pisicii Coada..
Cand povestile clasice nu mai sunt o noutate pentru copilul tau, tu, parinte, trebuie sa devii mai m..
Benji Franklin. Pustiul ..
Dupa ce creeaza o revoluționara aplicație pentru calculatoare, Benjamin „Benji“ Franklin devine MI..
Bondarel in cautarea fer..
Ce se intampla atunci cand un bondar mic si curajos, care a invatat sa zboare, vrea sa vada lumea? I..
Bondarel invata sa zboar..
Se spune ca bondarii au aripi prea mici ca sa poata zbura – si asta gandeste si Bondarel al nostru, ..
Broasca cea inteleapta, ..
Inepuizabilul taram al fabulelor va face oricand deliciul micilor cititori. Plecand de la fabulele l..
Bunele maniere pentru co..
Cuprins : Cum vorbim? Salutul Cum sa ne comportam in familie Comportamentul pe timpul mesei In vizit..
Cainele din Baskerville..
Moartea misterioasa a lui Sir Charles Baskerville, cunoscut pentru averea sa, dar si pentru extrema ..
Capra cu trei iezi..
..
Carte de colorat cu abti..
Din aceeasi colectie: Carte de colorat cu abțibilduri - Animale salbatice Carte de colorat cu abțibi..
Carte de colorat cu abti..
e-librariescolara.ro © 2018