Carti cu activitati

120 de autocolante - Pov..
„120 de autocolante - Povesti cu printese”O carte minunata, care te va purta prin lumea plina de ele..
Activitati distractive. ..
Descoperiti si participati la minunatele aventuri ale personajelor plecate sa viziteze lumea, cu vap..
Cenusareasa. Descopera c..
Un personaj si o poveste pe care le indragesc generatii dupa generatii... O varianta prescurtata a b..
Coloreaza, lipeste, deco..
Carticelele se adeseaza celor mai micute cititioare, care au si misiunea de a colora. Ilustratiile s..
Coloreaza, lipeste, deco..
Creatoare de moda – Ca..
„Creatoare de moda – Caiet de schite” Orice fetita viseaza sa devina creatoare de moda, ..
Decorezi si te distrezi ..
„Decorezi si te distrezi – Acasa” Cu ajutorul autocolantelor decoreaza casa visurilor tale! Ai oca..
Decorezi si te distrezi ..
„Decorezi si te distrezi – La mall” Cu ajutorul autocolantelor decoreaza magazinul visurilor tale! ..
Exercitii simpatice. Col..
Colorati minunatele imagini si distrati-va rezolvand micile exercitii propuse. Duceti chiar mai depa..
Exploram oceanul. Carte ..
Conceputa si... oferita celor mai mici si mai curiosi cititori ca o veritabila enciclopedie, aceasta..
Exploram Pamantul. Carte..
Exploram spatiul cosmic...
Fii cel mai bun la FIDGE..
Nu poti sta o clipa locului? In limba engleza, (to) fidget inseamna a nu avea astampar. Este ca atun..
Gentuta printeselor TURC..
Colectia "Gentuta printeselor" iti propune sa te distrezi rezolvand activitatile si lipind autocolan..
Gulliver in Tara Liliput..
Naufragiat pe o insula, Gulliver face cunostinta cu Tara Liliputanilor si locuitorii acesteia, niste..
Invatam cu autocolante. ..
Pentru cei mai isteti dintre micii cititori – si pentru cei care vor sa devina si mai isteti – iata ..
Ne distram cu autocolant..
Povesti cu puzzle - Alba..
Dragi copii, vreti sa cititi despre intamplarile nemaipomenite prin care a trecut vestita Alba-ca-Za..
Povesti cu puzzle - Aven..
Dragi copii, vreti sa cititi despre intamplarile nemaipomenite prin care a trecut vestita papusa Pin..
Povesti cu Puzzle - Bamb..
Vrei sa citesti despre vestitele aventuri prin care a trecut micutul Bambi? Vrei sa te joci cu priet..
e-librariescolara.ro © 2018