Carti cu activitati

Activitati distractive. ..
Descoperiti si participati la minunatele aventuri ale personajelor plecate sa viziteze lumea, cu vap..
Cenusareasa. Descopera c..
Un personaj si o poveste pe care le indragesc generatii dupa generatii... O varianta prescurtata a b..
Exercitii simpatice. Col..
Colorati minunatele imagini si distrati-va rezolvand micile exercitii propuse. Duceti chiar mai depa..
Exploram oceanul. Carte ..
Conceputa si... oferita celor mai mici si mai curiosi cititori ca o veritabila enciclopedie, aceasta..
Exploram spatiul cosmic...
Gulliver in Tara Liliput..
Naufragiat pe o insula, Gulliver face cunostinta cu Tara Liliputanilor si locuitorii acesteia, niste..
Invatam cu autocolante. ..
Pentru cei mai isteti dintre micii cititori – si pentru cei care vor sa devina si mai isteti – iata ..
Micul Imbatabil - Invat ..
Acest MICUL IMBATABIL, este un joc educational, in forma unor Carti Evantai, care dezvolta inteligen..
Micul Imbatabil - Invat ..
Ne distram cu autocolant..
Povesti cu puzzle - Alba..
Dragi copii, vreti sa cititi despre intamplarile nemaipomenite prin care a trecut vestita Alba-ca-Za..
Povesti cu puzzle - Aven..
Dragi copii, vreti sa cititi despre intamplarile nemaipomenite prin care a trecut vestita papusa Pin..
Povesti cu Puzzle - Cenu..
Vrei sa citesti despre vestitele intamplari prin care a trecut frumoasa Cenusareasa? Vrei sa o ajuti..
Povesti cu puzzle - Hans..
Dragi copii, vreti sa cititi despre peripetiile nemaipomenite prin care au trecut cei doi fratiori, ..
Povesti cu puzzle - Ocol..
Dragi copii, vreti sa cititi despre peripetiile nemaipomenite prin care au trecut vestitul Phileas F..
Povesti cu puzzle - Vraj..
Dragi copii, vreti sa aflati unde se afla tara Nunchin si vestitul Oras de Smarald? Vreti sa o ajuta..
Ratusca cea urata. Desco..
Dintre toate ratustele, una singura se credea urata si nedorita... Asta pana in ziua in care si-a va..
Sa descoperim copacii..
Dragi copii si parinti, iata inca un motiv pentru care cititul devine mai interesant decat vizionare..

e-librariescolara.ro © 2020