Exploram spatiul cosmic. Carte cu autocolante Rasfoieste

Exploram spatiul cosmic. Carte cu autocolante
Editura: Aramis
Categoria: Carte pentru copiiCarti cu activitati
Colectia: Exploram
ISBN: 978-606-706-258-8
Cod produs: Aramis-1156
An Aparitie: 2016

Exploram spatiul cosmic. Carte cu autocolante

Conceputa si... oferita celor mai mici si mai curiosi cititori ca o veritabila enciclopedie, aceasta carte Aramis le prezinta primele informatii despre Univers. Copiii se vor familiariza cu denumirile corpurilor ceresti, vor invata despre galaxii si Sistemul nostru Solar, vor afla lucruri nebanuite despre evolutia stelelor si a planetelor. Ilustratiile mari, frumoase, sugestive, ajuta la consolidarea notiunilor si fac procesul de invatare mai placut si mai eficient.

e-librariescolara.ro © 2019