tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Carti cu povesti

12 povesti cu talc - Bar..
Fabulele lui Esop sunt o colectie de povesti moralizatoare, in care eroii sunt reprezentati de pasar..
12 povesti cu talc - Bro..
12 povesti cu talc - Cal..
12 povesti cu talc - Cei..
12 povesti cu talc - Iep..
12 povesti cu talc - Leu..
12 povesti cu talc - Leu..
12 povesti cu talc - Soi..
Alba ca zapada - Poveste..
Alba ca zapada-Poveste ilustrata Alba ca zapada repovestita este o carte potrivita pentru copiii de ..
Alba ca zapada si cei sa..
Adaptare dupa Fratii Grimm Seria “Prietenii copilariei tale” cuprinde povesti scurte adaptate pe..
Aventurile lui Fram, urs..
E curajos, e năzdrăvan, e talentat, e prietenos și se dovedește întotdeauna de ajutor la greu el est..
Aventurile lui Fram, urs..
E curajos, e năzdrăvan, e talentat, e prietenos și se dovedește întotdeauna de ajutor la greu el..
Basme, povestiri si nuve..
Printre textele selectate pentru aceasta editie se numara nuvelele Hagi Tudose, Domnul Vucea, Sultan..
Broasca cea inteleapta, ..
Inepuizabilul taram al fabulelor va face oricand deliciul micilor cititori. Plecand de la fabulele l..
Capra cu trei iezi - Pov..
Capra cu trei iezi-Poveste ilustrata Capra cu trei iezi repovestita dupa Ion Creanga este o carte po..
Cele mai frumoase povest..
Pentru noi, astazi, povestile cu Cenusareasa, Scufita Rosie, Motanul incaltat raman un prilej de int..
Cenusareasa - Poveste il..
Cenusareasa-Poveste ilustrata Cenusareasa repovestita este o carte adaptata pentru copiii de gradini..
Craiasa zapezii..
Colectia „Bunica ne citeste povesti” ii introduce pe cei mici in lumea minunata a povestilor clasice..
De ce zboara vrajitoarel..
Vârstă recomandată 6-10 ani. Copiii pun întrebări trăznite, aşa că ne-am gândit să răspundem la ele..
Degetica - Poveste ilust..
Degetica-Poveste ilustrata Degetica repovestita dupa H. C. Andersen este o carte adaptata pentru cop..

e-librariescolara.ro © 2021