Cele mai frumoase povesti Charles Perrault Rasfoieste

Cele mai frumoase povesti Charles Perrault
Editura: Regis
Autor(i) Charles Perrault
Categoria: Carte pentru copiiCarti cu povestiCarti pentru premii
ISBN: 978-606-8674-61-2
Cod produs: Regis-0261

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 9.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzi mai mici de 50 lei
  • 11.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzile mai mari de 50 lei

Cele mai frumoase povesti Charles Perrault

Pentru noi, astazi, povestile cu Cenusareasa, Scufita Rosie, Motanul incaltat raman un prilej de intalnire – cu o traditie culturala esentiala, cu propria copilarie si, cel mai important, cu micutii cititori de langa noi, care se vor bucura la randul lor de aceste povesti.
Charles Perrault si-a publicat prima oara povestile in 1697, dar destinul lor incepe cu mult timp in urma, in traditia orala a Evului Mediu european, intr-o lume in care magicul se impletea firesc cu viata cotidiana.

e-librariescolara.ro © 2020