Cele mai frumoase povesti Charles Perrault Rasfoieste

Cele mai frumoase povesti Charles Perrault
Editura: Regis
Autor(i) Charles Perrault
Categoria: Carte pentru copiiCarti cu povestiCarti pentru premiiCarti in ordine alfabeticaCel mai mic pret
ISBN: 978-606-8674-61-2
Cod produs: Regis-0261

Cele mai frumoase povesti Charles Perrault

Pentru noi, astazi, povestile cu Cenusareasa, Scufita Rosie, Motanul incaltat raman un prilej de intalnire – cu o traditie culturala esentiala, cu propria copilarie si, cel mai important, cu micutii cititori de langa noi, care se vor bucura la randul lor de aceste povesti.
Charles Perrault si-a publicat prima oara povestile in 1697, dar destinul lor incepe cu mult timp in urma, in traditia orala a Evului Mediu european, intr-o lume in care magicul se impletea firesc cu viata cotidiana.

e-librariescolara.ro © 2020