Cum iti faci prieteni

Editura: Aramis
Categoria: Carte pentru copiiCarti cu povesti
Colectia: Povesti care modeleaza caracterul copiilor
ISBN: 978-606-706-016-4
Cod produs: Aramis-0685
An Aparitie: 2014

Cum iti faci prieteni

Seria “Povesti care modeleaza caracterul copiilor” contine povesti a caror lectura poate influenta comportamentul copiilor si ii poate ajuta sa se exprime. Parintii si cadrele didactice sunt de parere ca cei mici trebuie sa invete sa gestioneze aceste comportamente in viata de zi cu zi. Asadar nu putem nega faptul ca educatia pentru formarea caracterului este necesara pentru ca acestia sa dezvolte personalitati puternice si sa devina adulti increzatori. Ilustratiile de foarte buna calitate infrumuseteaza povestile care ii ajuta pe copii sa urmeze calea cea buna.

e-librariescolara.ro © 2019