Vesti-povesti pentru cand cresti (CD inclus)

Editura: Aramis
Autor(i) Oana Machidonschi
Categoria: Carte pentru copiiCarti cu povesti
ISBN: 978-973-679-867-2
Cod produs: Aramis-0387
An Aparitie: 2011

Vesti-povesti pentru cand cresti (CD inclus)

Patru anotimpuri si tot atatea povesti… Fiecare reprezinta o pledoarie pentru prietenie si iubire. Proza ritmata capata un sens aparte in lectura celor doi actori indragiti de spectatorii pieselor de teatru pentru copii, Gabriel Coveseanu (Cove) si Anca Zamfirescu. Autoarea daruieste cu drag un text plin de sensibilitate, personajele daruiesc, la randul lor, dragoste si prietenie, actorii isi daruiesc vocile calde. Ramane ca cititorii sa invete despre puterea dragostei si a prieteniei si sa le daruiasca mai departe.

e-librariescolara.ro © 2019