Carti educative

ABC-ul bunelor maniere..
„Omul trebuie să-și orânduiască purtarea, gesturile, ca și inteligența”. ERASM – „Buna-cuviință pent..
Aventurile pisicii Coada..
Cand povestile clasice nu mai sunt o noutate pentru copilul tau, tu, parinte, trebuie sa devii mai m..
Bunele maniere pentru co..
Cuprins : Cum vorbim? Salutul Cum sa ne comportam in familie Comportamentul pe timpul mesei In vizit..
Cartea secreta a aventur..
Curiozitatea si dorinta de aventura ii caracterizeaza pe toti copiii, fete si baieti deopotriva. Iar..
Carticica mea cu ghicito..
"Carticica mea cu ghicitori si activitati practice" se adreseaza copiilor isteti. In ea am adunat o ..
Jocuri pentru copii inte..
Jocuri pentru copii inteligenti – O serie de 5 carti, pe niveluri de dificultate de la 1 la 5, cu un..
Jocuri pentru dezvoltare..
Jocuri pentru dezvoltarea inteligentei Jocuri si teste bogat ilustrate, esentiale pentru dezvoltarea..
Jocuri si activitati dis..
..
Primele mele versuri poe..
Aceasta carte minunat ilustrata de Walter Riess – unul dintre cei mai importanti ilustratori de cart..
Sa invatam bunele manier..
Dragi parinti si invatatori, nu-i asa ca pare uneori dificil sa explicam copiilor si sa-i invatam cu..
Sa invatam despre animal..
Dragi parinti si invatatori, nu-i asa ca orice „suflet de copil” se bucura sa se joace cu un animalu..
Sa invatam despre sah..
Șahul este un joc cu origini milenare, izvorand din negura timpului, in jurul lui tesandu-se nenumar..
Stiati ca...?..
Stiati ca...? Minienciclopedie de cultura generala pntru elevi Cuprins 1. Limba si comunicare 2. Om ..
Teste de logica si persp..
Teste de logica si perspicacitate pentru stimularea gandirii si dezvoltarea inteligentei - clasele I..
Pete de culoare. Caiet d..
Dragi parinti, Aveti in fata un caiet plin de pete de culoare, proiectat de psihologa si pedagoga An..
Pete de culoare. Caiet d..
Aveti in fata un caiet plin de pete de culoare, proiectat de psihologa si pedagoga Anna Bikova – cun..
 555 de teste de intelig..
O fanfară zgomotoasă răsună, publicul jubilează plin de entuziasm, plouă cu confetti — şi în mijloc ..
100 de activitati cu aut..
e-librariescolara.ro © 2018