Carti educative

Aiurea-n tramvai..
Anton se ceartă tot timpul cu sora lui mai mare şi foloseşte cuvinte... nepotrivite. Asta până ajung..
Baiatul care a secat mar..
MicuțulMarcel adora să construiască superbe castele de nisip, însă refluxul îidistrugea mereu constr..
Baiatul care a stins soa..
Micuţul Marcel nu doar iubea Îngheţata, era absolut înnebunit după ea! Din momentul în care se tr..
Ce este constitutia? Joa..
Vârstă recomandată 8-12 ani. Niciodată nu e prea devreme pentru a-ţi cunoaşte drepturile! Cartea ..
Dupa marea cazatura..
Numele meu este Humpty Dumpty. Sunt faimos pentru că am căzut de pe un zid. Probabil ai auzit ..
Emoji - Cum sa fii curaj..
Când un Emoji încearcă să și schimbe felul de a fi, totul devine o app ventură epică! Fanii nu vor d..
Emoji - Enciclopedia
Vrei să știi care-i treaba cu Emoji? Fă o vizită în lumea Emoji cu ajutorul acestui ghid. Întâlneșt..
Emoji - Evadarea..
Ilustrații de Andy Bialk. PARTICIPĂ LA TOATE AVENTURILE DIN EMOJI FILMUL. AVENTURA ZÂMBĂREȚILOR!..
Gaina care a adus pe lum..
Cei în oul Doamnei Găină? sau întrebat toate animalele din fermă!   Totul pare în regulă ..
Haina colorata a lupului..
Wolfgang abia așteaptă să se facă destul de frig afară, ca să poarte noua lui haină colorată. Când, ..
Jocuri de jucat iarna..
Mirela Retegan vă propune o colecție de jocuri de jucat în familie, jocuri prin care părinții se con..
Jocuri de jucat primavar..
MirelaRetegan este Antrenorul Părinților. Îșifolosește imaginația, energia, empatia ca să-i învețe p..
Lupul nu-i invitat..
Wolfgang este dezamăgit când prietena lui cea mai bună, Catreen, merge la o petrecere cu Clarissa și..
Lupul si monstrul din um..
Vârstă recomandată 2 ani. Când Wolfgang și prietenii lui află că într o peșteră din pădure s-a nă..
Lupul si puiul de dragon..
Mai mult ketchup, va rog..
Într-o noapte, buimac de somn, tatăl lui Ruby confundă biberonul cu sticla de ketchup. De atunci, fe..
Secretul lui Milton - O ..
Ilustraţii: Frank Riccio         Milton s-a pomenit într-un vis c..
Ilustraţii: Frank Riccio         Milton s-a pomenit într-un vis c..
Aventurile unui fir de n..
Un fir de nisip curios, isteț, aventuros și plictisit de viața pe fundul mării pleacă să descopere l..
Cald și rece în jurul ..
Gândirea creativă determină abilitatea de a soluționa situații într-o lume dinamică, aflată în perma..
Căutându-l pe ÎMPREUN..
„ÎMPREUNĂ are costum de spiriduș, râde, dansează, dar, cel mai important, te ajută mereu și greutăți..
e-librariescolara.ro © 2020