Carti educative

99 de jocuri matematice..
99 de jocuri matematice ..
99 de jocuri matematice ..
 Ce se intampla cand cre..
Crestem din ce in ce mai mari si, la fiecare cateva luni, avem nevoie de pantofi si haine noi. Deven..
 Ce se intampla cand dor..
Ne bucuram caldura si confort sub o pilota si ne adormim. Pe masura ce ne odihnim, totusi, corpurile..
 Ce se intampla cand man..
Mancam fructe, cereale, pizza, legume si multe alte alimente. Si apoi, cumva, toata mancarea ne da e..
 Uimitorul simt al gustu..
De la o privire atenta asupra limbii, la invatarea modului in care gusturile noastre functioneaza ca..
10 zane spun noapte buna..
O zână delicată, mititică, Ce nu vrea să rămână singurică, Surorile pe lângă ea le-adună Şi-acum dor..
100 de jocuri distractiv..
Editura Corint Junior va propune inca un titlu deosebit de atractiv pentru petrecerea timpului liber..
450 de jocuri educationa..
..
..
500 de adevaruri uimitoa..
Stiai ca tigrul are dungi pe blana, dar si pe piele? Ca cel mai periculos animal din lume este tanta..
52 de probleme ale adole..
Din miile de scrisori pe care redactorul rubricii "Curierul inimii", Alex Hooper-Hodson le primeste,..
52 de probleme ale adole..
ABC-ul bunelor maniere..
„Omul trebuie să-și orânduiască purtarea, gesturile, ca și inteligența”. ERASM – „Buna-cuviință pent..
Acasa este acolo unde ex..
Chiar dacă nu aparții în mod natural unui loc, prietenii sunt cei care te pot ajuta să transformi ac..
Activitati istete pentru..
Ai chef de joacă? Atunci, deschide această carte. E pentru tine! Caută ieșirea din labirinturi, găse..
Activitati istete pentru..
Ai chef de joacă? Atunci, deschide această carte. E pentru tine! Caută ieșirea din labirinturi, uneș..
Adevarul gol-golut..
Ioana Chicet-Macoveiciuc, Adevarul gol-goluț     Copiii pun adesea intrebari de g..
Alfabet vorbitor pentru ..
Doriti ca micutul Dumneavoastra sa invete literele repede si cu usurinta? Atunci aceasta carte este ..
Alte peisaje - ORIGAMI..
Cartea contine figurine detasabile, planse pentru colorat, hartie pentru ORIGAMI. Ea ii initiaza pe ..
Amalia Invers in vacanta..
Ai auzit de scaldabuz, un vehicul in care inoti?Ai vazut vreodata o casa cu susul in jos?Ti‑ar place..

e-librariescolara.ro © 2020