Carti educative

Diploma cadouABC-ul bunelor maniere..
„Omul trebuie să-și orânduiască purtarea, gesturile, ca și inteligența”. ERASM – „Buna-cuviință pent..
Diploma cadouAventurile pisicii Coada..
Cand povestile clasice nu mai sunt o noutate pentru copilul tau, tu, parinte, trebuie sa devii mai m..
Cuprins : Cum vorbim? Salutul Cum sa ne comportam in familie Comportamentul pe timpul mesei In vizit..
Curiozitatea si dorinta de aventura ii caracterizeaza pe toti copiii, fete si baieti deopotriva. Iar..
Diploma cadouCarticica mea cu ghicito..
"Carticica mea cu ghicitori si activitati practice" se adreseaza copiilor isteti. In ea am adunat o ..
Jocuri pentru copii inte..
Jocuri pentru copii inteligenti – O serie de 5 carti, pe niveluri de dificultate de la 1 la 5, cu un..
Jocuri pentru copii inte..
Jocuri pentru dezvoltarea inteligentei Jocuri si teste bogat ilustrate, esentiale pentru dezvoltarea..
Diploma cadouJocuri si activitati dis..
..
Diploma cadouPrimele mele versuri poe..
Aceasta carte minunat ilustrata de Walter Riess – unul dintre cei mai importanti ilustratori de cart..
Dragi parinti si invatatori, nu-i asa ca pare uneori dificil sa explicam copiilor si sa-i invatam cu..
Diploma cadouSa invatam despre animal..
Dragi parinti si invatatori, nu-i asa ca orice „suflet de copil” se bucura sa se joace cu un animalu..
Diploma cadouSa invatam despre sah..
Șahul este un joc cu origini milenare, izvorand din negura timpului, in jurul lui tesandu-se nenumar..
Diploma cadouStiati ca...?..
Stiati ca...? Minienciclopedie de cultura generala pntru elevi Cuprins 1. Limba si comunicare 2. Om ..
Diploma cadouTeste de logica si persp..
Teste de logica si perspicacitate pentru stimularea gandirii si dezvoltarea inteligentei - clasele I..
Pete de culoare. Caiet d..
Dragi parinti, Aveti in fata un caiet plin de pete de culoare, proiectat de psihologa si pedagoga An..
Pete de culoare. Caiet d..
Aveti in fata un caiet plin de pete de culoare, proiectat de psihologa si pedagoga Anna Bikova – cun..
 555 de teste de intelig..
O fanfară zgomotoasă răsună, publicul jubilează plin de entuziasm, plouă cu confetti — şi în mijloc ..
100 de activitati cu aut..
e-librariescolara.ro © 2018