Jocuri educative

50 de jocuri de jucat in..
Acest set de jetoane contine 50 de jocuri care ii ajuta pe copii sa nu se plictiseasca in timpul cal..
50 de jocuri de jucat in..
..
Animale - Intrebari si r..
Peste 500 de intrebari care te vor provoca, iti vor pune mintea la incercare si te vor uimi. Cat de ..
Calatorii - Intrebari si..
Plimba-te dintr-o tara in alta, pe pamant si in aer, folosind jetoanele cu intrebari si raspunsuri. ..
Cat este ceasul - Timp s..
Jetoanele cu Povesti de la ferma sunt o buna oportunitate pentru a-i ajuta pe copii sa invete sa cit..
Corpul Uman - Calatorest..
Exploreaza corpul uman si invata totul despre el! Descopera tot ce trebuie sa stii despre schelet, m..
Cutia mea cu emotii..
O cutie distractiva gandita de un sofrolog, alaturi de 1 carte si 2 jocuri atractive pentru a descop..
Dinozauri - Intrebari si..
Cat de multe stii de spre incredibilii locuitori ai lumii preistorice? Deschide cutia si vei afla lu..
Emotijovia..
Studiile spun ca inteligenta emotionala este cea mai importanta pentru a asigura succesul in viata. ..
Jocul Meseriilor - 26 de..
20 de jetoane cu meserii adevarate, practicate cu talent de Ema si de Eric, plus 14 idei de jocuri e..
Jocuri logice si de antr..
Activitatile pe care aceasta carte le cuprinde sunt, de fapt, provocari adresate micilor cititori. J..
Jocuri logice si de antr..
Marea carte a jocurilor..
ATENȚIE! Aceasta carte ii duce pe jucatori in lumi fantastice, pe taramuri de poveste, pline de vraj..
Personality game..
Provocari din viata ta (7+ ani | 2-4 jucatori) Scopul jocului este sa ajungi primul la casuta de fin..
Șahul pe intelesul copi..
..
Sahul pe intelesul copii..
Este amuzant sa joci sah. Este si mai amuzant cand esti provocat sa rezolvi puzzle-uri si jocuri noi..
e-librariescolara.ro © 2019