Jocuri logice si de antrenament (7 ani +) Rasfoieste

Jocuri logice si de antrenament (7 ani +)
Editura: Paralela 45
Categoria: Carte pentru copiiJocuri educative
Traducator: Mihaela Pogonici
ISBN: 978-973-47-2934-0
Cod produs: Paralela-518
An Aparitie: 2019

Jocuri logice si de antrenament (7 ani +)

Activitatile pe care aceasta carte le cuprinde sunt, de fapt, provocari adresate micilor cititori. Jocurile logice, exercitiile antrenante, activitatile amuzante sunt tot atatea ocazii pentru copii de a-si petrece timpul liber invatand prin… joaca! Si, in plus, cartea le ofera celor mici si ocazia de se verifica singuri: la sfarsitul volumului sunt prezentate solutiile activitatilor si exercitiilor propuse. Hai sa ne jucam impreuna!

e-librariescolara.ro © 2019