Alice in tara oglinzilor

Editura: Regis
Autor(i) Lewis Carroll
Categoria: Literatura pentru eleviCarti pentru premii
ISBN: 978-606-9674-51-3
Cod produs: Regis-0062

Momentan livrarile prin Posta Romana sunt suspendate.

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

Alice in tara oglinzilor

Personajul din proza lui Lewis Carroll iese in evidenta prin permanenta curiozitate. Alice nu are astampar si se joaca, in tara oglinzilor, cu niste pui de pisica. Cum sora ei sustine ca unele lucruri sunt imposibile, Alice le propune pisoilor sa o insoteasca in fascinanta lume din oglinda, o tara aparte, in care toate sunt invers decat in realitate. Camera din oglinda arata identic cu aceea a lui Alice, numai ca toate sunt puse invers. Dar e mai mult de atat, in tara oglinzilor, piesele de sah cu care Alice obisnuia sa se joace se misca si vorbesc asemeni oamenilor.

e-librariescolara.ro © 2020