tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Citesc cu Ronti caiet de lectura si aplicatii pentru clasa pregatitoare

Editura: Sinapsis
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa pregatitoareComunicare in Limba Romana
Coordonator: Corina Taranu
ISBN: 978-606-795-048-9
Cod produs: Sinapsis-161
An Aparitie: 2019

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier sau Posta Romana in orice localitate din tara.

Pentru comenzile de pana la 200 lei costul transportului este de:

• 12.99 lei/colet prin Posta Romana

Citesc cu Ronti caiet de lectura si aplicatii pentru clasa pregatitoare

Curiozitatea si fascinatia, pentru o lume pe care cei mici abia inceapa sa o cunoasca, ii indeamna sa puna o multime de intrebari. La unele dintre ele le raspund adultii. La altele, insa, vor afla raspunsul rasfoind aceste caiete care ii imbie la lectura prin grafica inedita, lecturile alese, aplicatiile jucause. Impartite pe unitati care debuteaza cu organizatori si se incheie prin teste de evaluare, textele acopera o multitudine de teme si domenii. Tipuri de texte: literare din literatura romana si universala, nonliterare (scrisoare, e-mail, articol de blog, retete medicale, instructiuni de utilizare, instructiunile unui joc, retete de bucatarie, jocuri etc.), texte in imagini, benzi desenate. In biblioteca veveritei, elevii vor descoperi o colectie de texte literare amuzante si jucause, potrivite pentru nivelul de varsta si ideal selectate pentru a le dezvalui celor mici lumea fascinanta a lecturii.

Produse asemanatoare
Recent adaugate
Din lumea celor care nu cuvanta
Coloram si invatam - Iepurasul de Paste