tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Comunicare in limba engleza. Caiet pentru clasa a II-a, partea I. Dupa manualul Aramis

Editura: Aramis
Autor(i) Cristina JohnsonCorina Cigan
Categoria: EducativAuxiliare scolare Limbi straineEnglezaClasa a-II-aComunicare in limba modernaEnglezaClasa a-II-a
ISBN: 978-606-706-094-2
Cod produs: Aramis-754
An Aparitie: 2014

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 11.99 lei/colet prin Posta Romana

Cunoasterea unei limbi de circulatie in ziua de astazi a devenit o conditie sine qua non atat in domeniul scolar si profesional, cat si in cel social. De aceea facilitarea asimilarii limbii engleze a fost principiul dupa care autoarele acestui caiet s-au ghidat in conceperea si realizarea lui.
Sub forma de poveste, joc si activitati la indemana oricarui copil, elevul este indrumat in asimilarea notiunilor de vocabular si gramatica, este pus in situatia de a exersa si de a descoperi, de a dialoga cu colegul de banca si de a pasi in taramul limbii lui Shakespeare.
Ilustratiile atractive si amuzante, personajele indragite si situatiile inedite, dar si varietatea aplicatiilor vor stimula orice copil, oricat de timidar fi.
Util atat celor care au studiat in anii precedenti aceasta limba, cat si celor care au contact pentru prima data cu limba engleza, caietul va deveni, cu siguranta, prietenul tuturor.

Produse asemanatoare
Recent adaugate