Clasa a-II-a

Dezvoltare personala cla..
Constituie un material aplicativ, deosebit de important și util, dedicat elevilor și cadrelor didact..
Matematica si explorarea..
Culegerea Matematică şi explorarea mediului pentru clasa a II-a este elaborată conform programei şco..
Muzica si miscare. Caiet..
Studiul organizat al disciplinei Muzica si miscare ii permite elevului aflat la finalul ciclului de ..
Dezvoltare personala. Ca..
Se adreseaza in primul rand claselor celor care vor utiliza pentru predarea disciplinei Manualul Dez..
Comunicare in limba roma..
* Abordare moderna a continuturilor propuse de programa scolara. * Trecere graduala de la usor la g..
Curs limba engleza Fairy..
Caiet ilustrat color ce contine o serie de activitati pentru invatarea limbii engleze: de desenat, d..
Educatie civica. Caietul..
..
..
Sa dezlegam tainele comu..
Colectia bine-cunoscuta continua cu Sa dezlegam tainele comunicarii. Clasa a II-a. Realizata confor..
Sa dezlegam tainele comu..