Caiet de scriere. Clasa I. Semestrul II (pentru manual MEM autor Olga Paraiala)

Editura: Carminis
Autor(i) Luminita Minca
Categoria: Clasa IComunicare in Limba Romana
Cod produs: Carminis-0350
Disponibilitate: In stoc Discount: 20%

Momentan livrarile prin Posta Romana sunt suspendate.

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

Caiet de scriere. Clasa I. Semestrul II (pentru manual MEM autor Olga Paraiala)

Caietul de scriere. Clasa I. Semestrul 2 urmărește succesiunea literelor din noul manual avizat în 2018, este în conformitate cu programa şcolară şi constituie un suport util pentru exersarea şi aprofundarea scrisului. Exerciţiile propuse, structurate progresiv, sunt variate şi au grade de dificultate diferite. În alegerea acestora s-a urmărit facilitarea înţelegerii sensului unor cuvinte, a unor expresii sau a textelor, precum şi scrierea corectă şi caligrafică.
De asemenea, pentru verificarea periodică a cunoştinţelor, caietul conţine şi exerciţii destinate recapitulării şi evaluării.
Prin modul de prezentare, acest caiet este un material preţios atât pentru lucrul la clasă, cât şi pentru cel individual, fiind recomandat elevilor, cadrelor didactice şi părinţilor.

e-librariescolara.ro © 2020