Comunicare in limba romana – consolidare. Modalitati de lucru diferentiate. Clasa I Rasfoieste

Editura: Paralela 45
Autor(i) Daniela Berechet
Categoria: EducativAuxiliare scolareClasa IComunicare in Limba RomanaAuxiliare aprobate MEN 2018
Colectia: Foarte bine
ISBN: 978-973-47-2714-8
Cod produs: Paralela-0172
An Aparitie: 2017

SAU

Esti interesat de acest produs? Trimite adresa de e-mail si numarul de telefon, iar noi te vom contacta pentru detalii.

Telefon:

Cantitate:

Trimite cererea

Comunicare în limba română – Clasa I este elaborată conform programei în vigoare aprobate de M.E.N. prin O.M. nr. 3418/19.03.2013. Conținuturile sunt structurate pe niveluri de învățare diferențiate și pe trepte progresive de dificultate, iar secțiunile destinate completării portofoliilor elevului și profesorului sunt marcate ca atare. Lucrarea conține, pe lângă exerciții, teste de evaluare inițială, stadială și finală, iar datorită sugestiilor metodologice moderne și atractive face posibilă învățarea individualizată. Bogatul material iconografic și secțiunile speciale de învățare prin joc și careuri nu numai că ușurează procesul învățării, dar îl fac și mai amuzant. Volumul include pe coperta a treia un Certificat de competență a învățării, ce poate fi semnat de profesor și care se înmânează elevului la sfârșitul anului școlar.

e-librariescolara.ro © 2018