Atlasul corpului uman

Editura: Corint
Categoria: EducativAuxiliare scolareClasa a-XII-aEnciclopedii. Atlase. AlbumeAtlaseBiologieBiologieAtlase scolare
Cod produs: Corint-0063
An Aparitie: 2011

SAU

Esti interesat de acest produs? Trimite adresa de e-mail si numarul de telefon, iar noi te vom contacta pentru detalii.

Telefon:

Cantitate:

Trimite cererea

Atlasul corpului uman

V-ati intrebat vreodata care este structura scoartei cerebrale si in ce mod transmite sistemul nervos mesajele senzoriale catre creier? Sau care este diferenta dintre craniul unui adult si cel al unui nou-nascut? Cum (si de ce) este produsa saliva? In Atlasul corpului uman. Structura si functiile organismului profesorul Peter Abrahams va raspunde la aceste intrebari si la multe altele intr-un ghid fascinant si accesibil care va ajuta sa intelegeti complexitatea structurii corpului omenesc si modul de functionare a intregului organism. Cartea descrie componentele acestuia de la cap la degetele membrelor inferioare si este structurata in noua capitole intitulate: capul gatul toracele membrele superioare abdomenul sistemul reproducator bazinul membrele inferioare sistemul corpului uman. Fiecare sectiune include imagini color detaliate peste 400 in tot volumul care fac textul accesibil si care sunt insotite de adnotari suplimentare despre oase muschi organele interne vasele de sange si nervi oferindu-va posibilitatea de a va forma rapid o imagine completa despre o anumita zona a corpului. Atlasul corpului uman. Structura si functiile organismului este o lucrare de referinta atat pentru cei care studiaza sau predau anatomia omului - elevi studenti profesori - cat si pentru cultura generala a cititorului nespecializat.

e-librariescolara.ro © 2019