Matematica. Caietul elevului pentru clasa a V-a Rasfoieste

Matematica. Caietul elevului pentru clasa a V-a
Editura: Corint
Autor(i) Radu GologanCamelia Elena NețaCorina Mianda MiinescuCiprian Constantin Neța
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-V-aMatematicaAuxiliare aprobate MEN 2018
Cod produs: Corint-1623
An Aparitie: 2017
Format: 16,5 x 23,5 cm

Matematica. Caietul elevului pentru clasa a V-a

"Argumente pentru care trebuie neaparat sa ai Caietul de matematica al editurii Corint: - Urmarind lecțiile din manual, caietul iți propune exerciții frumoase, deosebite care sa te ajute sa ințelegi mai bine lucrurile predate la clasa! Unele dintre ele te vor ajuta sa te pregatesti chiar pentru olimpiada si concursuri scolare! - Poți gasi in el anecdote, istorioare, curiozitați, adica lucruri are sa iți descrețeasca fruntea si sa te faca sa lucrezi mai relaxat si cu mai mult spor. - Vei descoperi in caiet ferestre catre lumea virtuala. Filmele de animație la care vei ajunge sunt facute special pentru tine cu povestiri din universul matematicii si exerciții explicate. Te invitam sa le deschizi cu tableta sau telefonul mobil. Iata! Ai un nou si util mod de a folosi gadget-urile care, altfel, genereaza muuulte discuții cu parinții.... Toate acestea te vor face sa indragesti matematica, descoperindu-i frumusețile!"

e-librariescolara.ro © 2019