Cu o carte pe taramul vacantei - clasa I

Categoria: EducativCaiete de vacantaClasa I
ISBN: 978-606-8616-70-4
Cod produs: Sinapsis-158

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 9.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzi mai mici de 50 lei
  • 11.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzile mai mari de 50 lei

Cu o carte pe taramul vacantei - clasa I

Lecturile continute in aceste carti au fost selectate astfel incat sa puna in miscare imaginatia copiilor. Fiecarei saptamani din vacanta ii este destinat cate un text care poate fi asimilat favorabil prin completarea unei fise cu aplicatii (la clasele I - a IV-a). In plus, textele sunt insotite de informatii despre autor, ilustratii reprezentative, curiozitati despre autor si opera, sugestii de lectura. Natura, copilaria, lumea basmelor si povestilor, aventura si calatoria sunt temele acestor texte care vor contribui la formarea deprinderilor de comunicare in limba romana si la dezvoltarea imaginatiei si creativitatii.

e-librariescolara.ro © 2020