Dictionar ucrainean-roman

ISBN: 973-30-4119-x
Cod produs: EDP-0120
An Aparitie: 1999

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 9.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzi mai mici de 50 lei
  • 11.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzile mai mari de 50 lei

Dictionar ucrainean-roman

Acest dictionar, aparut in colaborare cu Editura Alexandru cel Bun - Cernauti, Ucraina, este redata/producerea identica a editiei din anul 1964. Lucrarea, cuprinzand cca 35 000 de cuvinte, este utila elevilor din invatamantul gimnazial si liceal, dar si altor cititori interesati de studiul limbii ucrainene, cuvintele fiind in general cele uzuale, iar traducerile lor acoperind o multitudine de sensuri. Acest dictionar, aparut in colaborare cu Editura Alexandru cel Bun - Cernauti, Ucraina, este redata/producerea identica a editiei din anul 1964. Lucrarea, cuprinzand cca 35 000 de cuvinte, este utila elevilor din invatamantul gimnazial si liceal, dar si altor cititori interesati de studiul limbii ucrainene, cuvintele fiind in general cele uzuale, iar traducerile lor acoperind o multitudine de sensuri.

e-librariescolara.ro © 2020