tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Echipa MEM in actiune Matematica si explorarea mediului pentr clasa pregatitoare

Editura: Edu
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa pregatitoareMatematica si explorarea mediuluiMegasales
ISBN: 978-606-8531-84-7
Cod produs: Edu-031

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit in Bucuresti, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

Pentru comenzile de pana la 200 lei costul transportului este de:

• 8.99 lei/colet prin curier in Bucuresti
  • 19.99 lei/colet prin Posta Romana

Zimbrul Muzo, rasul Elina si pelicanul Muri formeaza echipa MEM, o echipa trasnita, dar pusa pe fapte mari. Misiunea lor este de a salva padurea, in special animalele ocrotite. Folosind niste sfere miraculoase, ei capata abilitatile celor mai spectaculoase animale si astfel isi duc la bun sfarsit planurile de salvare. Provocarile matematice si informatiile stiintifice se imbina perfect cu situatiile comice in care cei trei eroi intra mereu. Pachetul este format dintr-un CD (soft educational) si o revista (64 de pagini color), adresandu-se elevilor din clasa pregatitoare. intreg continutul educational ruleaza pe tableta sau smartphone (Android, versiunea minima 4.1) si poate fi vizualizat GRATUIT introducand codul de acces din revista. Softul contine 16 jocuri educative si distractive si 21 de animatii. Cu ajutorul lor, copilul isi verifica, intr-un mod placut si distractiv, toate cunostintele de matematica si explorarea mediului. Revista ce insoteste CD-ul are 64 de pagini color si este o adevarata enciclopedie interactiva, plina cu informatii stiintifice si jocuri distractive. Multe dintre sarcinile de lucru presupun si activitati practice (decupare, lipire), foarte utile pentru formarea dexteritatii. La finalul revistei, elevii din clasa pregatitoare sunt invitati sa participe la un concurs in care sa-si etaleze talentul si creativitatea. Cuprins Capitolul 1 - Simturi ascutite Matematica: Numerele naturale 0-31 Explorarea mediului: Simturile; Hrana ca sursa de energie: importanta hranei pentru crestere si dezvoltare Capitolul 2 - Padurea in pericol Matematica: Adunarea si scaderea numerelor in concentrul 0-10 Explorarea mediului: Plante (parti componente; conditii de viata - apa, aer, lumina, caldura) Capitolul 3 - Animale ocrotite Matematica: Adunarea si scaderea numerelor in concentrul 0-31, fara si cu trecere peste ordin Explorarea mediului: Animale (parti componente; conditii de viata - apa, aer, lumina, caldura) Capitolul 4 - Natura fenomenala Matematica: Probleme simple de adunare sau scadere cu 1-5 unitati in concentrul 0-31, cu suport intuitiv; Figuri si corpuri geometrice Explorarea mediului: Pamantul - Prezenta apei in natura sub diverse forme (precipitatii, rauri, lacuri, mare); Fenomene ale naturii (ploaie, ninsoare, vant, fulger, tunet)

Produse asemanatoare
Recent adaugate
Learn english with Polly My First English Workbook
Repetam si nu uităm recapitulare si consolidare clasa pregatitoare
Matematica manual TC Clasa a X-a, Petre Nachila
Ne pregatim pentru excelenta! Olimpiade nationale de limba si literatura romana Repere teoretice, modele de subiecte, sugestii de raspuns si recomandari de lectura clasele V-VIII
Iubirea O celebrare a romantismului