tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Educatie fizica si sport. Manual pentru clasa a V-a

Editura: Cd Press
Autor(i) Petrică DragomirTitel Iordache
Categoria: EducativManuale scolareClasa a-V-aEducatie fizica si sport
ISBN: 978-606-528-368-8
Cod produs: Cdpress-160

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit in Bucuresti, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier sau Posta Romana in orice localitate din tara.

Pentru comenzile de pana la 200 lei costul transportului este de:

• 8.99 lei/colet prin curier in Bucuresti
  • 9.99 lei/colet prin curier in Otopeni, Pipera, Voluntari, Pantelimon, Dobroiesti, Popesti-Leordeni, Magurele, Bragadiru, Chiajna, Chitila, Buftea, Dudu, Rosu
  • 14.99 lei/colet prin Posta Romana

Educatie fizica si sport. Manual pentru clasa a V-a

Acces la multiple tabele și grafice, care cresc responsabilitatea elevilor și a părinților față de evoluția dezvoltării fizice și a capacității motrice a elevilor.Ținând seama de numărul restrâns de ore față de problematica disciplinei, manualul pune la dispoziția elevilor soluții metodice care completează acțiunile didactice realizate la clasă cu peste 300 de imagini (foto, schițe etc.), peste 75 de descrieri ale succesiunii metodice a principalelor procedee tehnice și acțiuni tactice (secțiunea Cum se realizează) și peste 30 de secvențe video. Aceste materiale sprijină conștientizarea de către elevi a cauzelor eventualelor greșeli de execuție și adoptarea măsurilor corective prin efort propriu.Peste 50 de idei de jocuri dinamice și ștafete descrise pe înțelesul elevilor, incluse în varianta digitală a manualului. Sursă variată de exerciții corective pentru atitudinile corporale deficiente, de legări de elemente acrobatice sau exerciții integrale, de sisteme de acționare pentru dezvoltarea calităților motrice, de structuri tehnico-tactice de evaluare.

Produse asemanatoare
Recent adaugate
Nazdravaniile lui Nastratin Hogea
Fram, ursul polar