Educatie sociala, manual pentru clasa a V-a

Cod produs: Aramis-1247
An Aparitie: 2017

Educatie sociala, manual pentru clasa a V-a

Manualul continua aplicarea modelului de proiectare curriculara centrat pe competente,utilizat si la nivelul invatamantului primar si sustine orientarea pragmatica aaplicarii programei scolare prin accentuarea scopului pentru care se invata. Abordarea gandirii critice si a drepturilor copilului se realizeaza in mod inte gratsi contribuie la optimizarea procesului de predare-invatare-evaluare, prin demersuldidactic ce faciliteaza: – invatarea despre…, vizand nivelul cognitiv, informativ;– invatarea prin…, vizand implicarea activa, participarea elevului; – invatarea pentru…, vizand nivelul refl ectarii invatarii in valorile promovate,atitudini, comportamente.Va garantam: • Exceptionala calitate a continutului • Competenta recunoscuta a autorilor • Tinuta grafi ca de exceptie•Prin modul de structurare a invatarii, manualul constituie un instrument delucru extrem de util pentru elevi. • Diversitatea situatiilor de invatare si a activitatilor multimedia face posibila omul titudine de solutii didactice, aplicabile oricarei clase. • Caracterul practic-aplicativ, participativ si creativ al activitatilor de pre dare-in vatare-evaluare stimuleaza dezvoltarea gandirii critice, constructia pro gresiva decunos tinte, abilitati, atitudini. • Tratarea temelor se realizeaza prin apel la documente-referinte fundamen talepentru problematica drepturilor copilului. • Prezentarea grafi ca de exceptie, textele-suport si ilustratiile-pre text avand caprotagonisti copiii reprezinta tot atatea atuuri ale acestui manual. Contine CD cu editia digitala a manualului.

Pachet bibliografie cls a XII-a + 5 diplome
Pachet bibliografie cls a XI-a + 5 diplome