Clasa I

Subcategorii

1000 Exercitii si proble..
Este un bogat și util suport de lucru, necesar atât elevilor, cât și cadrelor didactice. Culege..
888 exercitii si problem..
Culegerea de matematica pentru clasa I - 888 exercitii si probleme este conceputa conform cu program..
Culegere de matematica p..
Culegerea de matematica pentru copii isteti – clasa I este realizata conform noii programe scolare i..
Culegere pentru copii is..
Lucrarea „Culegere pentru copii isteti. Matematica si explorarea mediului. Clasa I“ este conceputa i..
Matematica. Ion Petrica ..
Culegerea de matematică pentru clasa I de Ion Petrică poate fi folosită alături de manualele școlare..
Caietul meu de caligrafi..
Invata sa te bucuri de lucruri speciale care te dezvolta, te reprezinta si, in plus, iti ofera o mod..
Gramatica limbii engleze..
Scopul acestei gramatici, insotita si de un caiet de activitati, este de a le oferi elevilor de scoa..
Sa dezlegam tainele comu..
Realizata conform programei in vigoare, Sa dezlegam tainele comunicarii. Clasa I – Partea a 2-a ..
Sa dezlegam tainele comu..
Realizata conform programei in vigoare, Sa dezlegam tainele comunicarii. Clasa I – Partea a 2-a..
Sa dezlegam tainele comu..
Realizata conform programei in vigoare, Sa dezlegam tainele comunicarii. Clasa I – Partea 1 aplica v..
Sa dezlegam tainele comu..
Realizată conform programei în vigoare, Să dezlegăm tainele comunicării. Clasa I – Partea 1 aplică v..
Descoperim impreuna comu..
Este un auxiliar didactic absolut necesar elevilor de clasa I, pentru formarea si consolidarea depri..
Matematica si explorarea..
Auxiliar didactic, elaborat conform programei scolare pentru clasa I, este un important si necesar s..
Lecturi de vacanta clasa..
Acest auxiliar a fost avizat de Ministerul Educației Naționale, in sesiunea septembrie-octombrie 201..
O Lume Minunata (lecturi..
..
..
Religie. Cultul Ortodox ..
Acest caiet este un auxiliar conceput cu respectarea programei scolare si a structurii manualului ap..
Religie. Cultul Ortodox - Caietul elevului clasa I, semestrul II
Ajutoarele lui Mos Craci..
Lucrarea contine o serie de fise interdisciplinare, care au ca scop testarea capacitatilor cognitive..
Alfabetul colorat Auxili..
Alfabetul colorat, unul dintre cele mai longevive auxiliare didactice de la noi din tara, este dispo..
Arte vizuale si abilitat..
Avizat MEN: Pozitia 62 din anexa la O.M. 4642/18.08.2021 Elaborat in conformitate cu programa scolar..