Caiet de vacanta clasa a IV-a editie revizuita Rasfoieste

Caiet de vacanta clasa a IV-a editie revizuita
Editura: Aramis
Autor(i) Marcela Penes
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-IV-aCaiete de vacantaClasa a-IV-aCarti pentru premiiCarti cu pret special
ISBN: 978-973-679-803-0
Cod produs: Aramis-0050
An Aparitie: 2014

Caiet de vacanta clasa a IV-a editie revizuita

Aplicatiile propuse in cuprinsul acestui caiet de vacanta au la baza interdisciplinaritatea atractivitatea aspectul ludic toate cu scopul de a stimula imaginatia creativitatea si bucuria copilului de a descoperi lucruri noi. Caietul este un minunat prilej de sistematizare si consolidare a cunostintelor dobandite in cursul primilor ani de studiu. Spatiul generos de lucru temele variate in raport cu particularitatile de varsta ale copiilor jocurile incluse in lucrare sunt de natura sa transforme acest caiet intr-un partener de nadejde in petrecerea timpului liber.

e-librariescolara.ro © 2019