Enciclopedii pentru copii

1001 de idei si jocuri p..
Adio, plictiseala! Cu ajutorul acestei carti veti reusi sa alungati plictiseala. Oricum, datorita fa..
Calatorie in lumea minun..
Planeta noastra adaposteste peste opt milioane de specii de animale – de la mica pasare colibri..
Calatorie in timp spre t..
Haide si tu in masina timpului! Vom face o calatorie fascinanta in lumea plina de mistere a dinozaur..
Descoperim copii lumii..
O carte-pasaport impresionanta, care ne poarta cu mintea de-a lungul si de-a latul lumii – in Africa..
Descoperim corpul omenes..
O excelenta enciclopedie ilustrata despre corpul omenesc. Cu ajutorul textului simplu si al imaginil..
Descoperim spatiul..
Spatiul işi dezvaluie secretele celor mai mici dintre cititori. Copiii vor descoperi raspunsuri la u..
Dinozauri si preistorie ..
Ce stim despre dinozauri? Cum aratau stramosii elefantilor? Cine au fost artistii care au desenat pe..
Experimente pentru copii..
Experimente pentru copii..
Experimente stiintifice ..
Știinta este un domeniu fascinant, iar experimentele sunt parte integranta a acestui domeniu, oferin..
Exploreaza lumea. Activi..
O calatorie fascinanta care te va ajuta sa cunosti locuri uimitoare si sa intelegi mai bine viata si..
Marea carte a animalelor..
Descoperă fascinanta lume a celor mai puternice animale ale planetei, începând cu uriașul elefant și..
Marea carte a animalelor..
..
..
Marea carte a numerelor..
Câte inimi are o caracatiţă? Câte culori are curcubeul? Câte oceane are lumea? Care sunt numerele no..
Mari batalii Al doilea r..
Aceasta lucrare ofera o prezentare a 28 dintre cele mai importante actiuni militare, care au fost in..
Mari batalii conflicte d..
Aceasta carte ofera o introducere accesibila, bogat ilustrata a unora dintre cele mai cunoscute 30 d..
Animale domestice - Mica..
Aceasta mica enciclopedie ii poarta pe cei mici, aflati la varsta primelor acumulari de cunostinte g..
Animale migratoare..
Forțate de nevoia de a-și căuta hrana, de a-și găsi locul potrivit pentru reproducere sau nevoite fi..
Animale salbatice - Mica..
"Animale salbatice- Mica enciclopedie" cuprinde, pe langa imagini, si anumite informatii despre viet..
ANIMALELE. Prima mea enc..
O colecție ce raspunde intrebarilor pe care si le pun copiii de la cele mai mici varste. Raspunsuril..

e-librariescolara.ro © 2020