tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Enciclopedii pentru copii

555 de teste de intelige..
O fanfară zgomotoasă rasuna, publicul jubileaza plin de entuziasm, ploua cu confetti si in mijloc es..
99 de intrebari si raspu..
De cand incep sa ma rad? SEXUL SE INVAȚA? Despre ce vorbesc fetele? In aceasta carte, baieții aflați..
Atlasul fiintelor preist..
De-a lungul milioanelor de ani, viata a luat forme numeroase si absolut incredibile. In acest atlas ..
Calatorie in lumea minun..
Planeta noastra adaposteste peste opt milioane de specii de animale – de la mica pasare colibri..
Calatorie in timp spre t..
Haide si tu in masina timpului! Vom face o calatorie fascinanta in lumea plina de mistere a dinozaur..
CorintSpaceAr..
CorintSpaceAR este singura carte ilustrata pentru copii, care foloseste REALITATEA AUGMENTATA pentru..
Descoperim copii lumii..
O carte-pasaport impresionanta, care ne poarta cu mintea de-a lungul si de-a latul lumii – in Africa..
Descoperim corpul omenes..
O excelenta enciclopedie ilustrata despre corpul omenesc. Cu ajutorul textului simplu si al imaginil..
Descoperim spatiul..
Spatiul işi dezvaluie secretele celor mai mici dintre cititori. Copiii vor descoperi raspunsuri la u..
Dinozauri si preistorie ..
Ce stim despre dinozauri? Cum aratau stramosii elefantilor? Cine au fost artistii care au desenat pe..
Enciclopedia ilustrata a..
Ce legatura este intre Taj Mahal si scheletul nostru? intre Turnul Eiffel si sangele nostru? Intre s..
Experimente pentru copii..
Experimente pentru copii..
Experimente stiintifice ..
Știinta este un domeniu fascinant, iar experimentele sunt parte integranta a acestui domeniu, oferin..
Exploreaza lumea. Activi..
O calatorie fascinanta care te va ajuta sa cunosti locuri uimitoare si sa intelegi mai bine viata si..
Intrebari si raspunsuri ..
Carti cu clapete. Cat de mult GUNOI producem pe an? Cum putem sa-l RECICLAM? si mai ales cum am put..
Marea carte a animalelor..
Descoperă fascinanta lume a celor mai puternice animale ale planetei, începând cu uriașul elefant și..
Marea carte a animalelor..
..
..
Marea carte a fluturilor..
De la uimitoarea insecta-betisor, mai lunga decat bratul tau, pana la paianjenii gigantici, de marim..
Marea carte ilustrata a ..
Oriunde te-ai afla, ai posibilitatea sa iesi din casa si sa descoperi animalele si plantele care tra..

e-librariescolara.ro © 2021