Enciclopedii pentru copii

365 de intrebari si rasp..
Cele mai ciudate intrebari… 365 DE INTREBARI SI RASPUNSURI PENTRU A INTELEGE LUMEA ..
Africa Antica..
Dragi copii, va invitam intr-o calatrie prin istoria straveche, sa descoperim impreuna cum traiau oa..
Animale domestice - Mica..
Aceasta mica enciclopedie ii poarta pe cei mici, aflati la varsta primelor acumulari de cunostinte g..
Animale migratoare..
Forțate de nevoia de a-și căuta hrana, de a-și găsi locul potrivit pentru reproducere sau nevoite fi..
Animale salbatice - Mica..
"Animale salbatice- Mica enciclopedie" cuprinde, pe langa imagini, si anumite informatii despre viet..
Artisti de geniu. Encicl..
Scurta istorie a artei pe intelesul copiilor. Aceasta carte fermecatoare ilustrata, cu 130 de autoco..
Atlasul copiilor..
Adresat copiilor intre 5 si 8 ani, acest atlas ii ajuta sa descopere lumea in care traim. Cele peste..
Cine a fost Isaac Newton..
Cine a fost Isaac Newton? Autor: Janet B. Pascal, ilustratii de Tim Foley. Titlu original: Who was I..
Cine a fost Marco Polo?..
Un baiat care a trait in Italia, la Venetia, acum sapte sute de ani. Un adolescent care a calatorit ..
Cine a fost Pablo Picass..
Un copil care a invatat sa deseneze inainte sa invete sa vorbeasca. ..
Un copil care a invatat sa deseneze inainte sa invete sa vorbeasca. ..
Cine a fost regina Elisa..
O adolescenta intemnitata in infricosatorul Turn al Londrei O admiratoare a lui William Shakespeare ..
Cine a fost William Shak..
- Un actor si director de teatru - Un om a carui existenta a ramas invaluita in mister pana in ziua ..
Cine a fost Wolfgang Ama..
Cine a fost Wolfgang Amadeus Mozart? Autor: Yona Zeldis McDonough, ilustratii de Carrie Robbins. Tit..
Cine este Bob Dylan?..
Toate cele de mai sus! Afla mai multe despre adevaratul Bob Dylan in aceasta biografie amuzanta si m..
Civilizatia din Sumer..
Civilizatia Persana..
Civilizatii din America..
Cum se face un Univers. ..
Stele neutronice, gravitatie, ani-lumina, expansiunea Universului. Acestia sunt o parte din termenii..
Descoperim transporturil..
..