Civilizatia din Sumer

Editura: Unicart
Categoria: Enciclopedii. Atlase. AlbumeEnciclopedii pentru copiiCarti pentru premiiCarti in ordine alfabeticaEnciclopedii si atlase
ISBN: 978-606-576-149-0
Cod produs: Unicart-0205

Civilizatia din Sumer

Dragi copii, va invitam intr-o calatrie prin istoria straveche, sa descoperim impreuna cum traiau oamenii si cum era organizata societatea cu mii de ani in urma. Colectia Istorie include o serie de carti despre civilizatiile antice, cum ar fi ceea sumeriana sau cea din Valea Indului, Egiptului antic, Grecia antica, civilizatia babiloniana si cea persana, dinastiile din China, civilizatiile din America, Roma antica, istoria Angliei si inceputurile si raspandirea crestinismului. Textele acestor carti sunt simplificate, iar la final exista un glosar in care sunt explicati termenii mai dificili care apar pe parcurs. Ca sa facem aceasta experienta si mai placuta, am presarat in carti scurte informatii interesante, ilustratii frumoase si intrebari care va ajuta sa retineti mai usor ce ati citit.

e-librariescolara.ro © 2020