Lumea animalelor - Creaturile Marii

Editura: Unicart
Categoria: Enciclopedii. Atlase. AlbumeEnciclopedii pentru copiiCarti pentru premiiCatalog 2018
ISBN: 978-606-576-564-1
Cod produs: Unicart-0259
Format: 20X29cm

SAU

Esti interesat de acest produs? Trimite adresa de e-mail si numarul de telefon, iar noi te vom contacta pentru detalii.

Telefon:

Trimite cererea

Lumea animalelor - Creaturile Marii

Terminologia stiintifica referitoare la lumea animalelor este dificil de inteles, ceea ce ii face pe copii sa nu fie prea entuziasmati de subiect. De aceea aminitiat atractiva serie de enciclopedii - Lumea animalelor, care cuprinde titlurile Pasari, Paienjeni si insecte, Mamifere, Amfibieni, Pesti, Balene si delfini, Primate, Creaturile marii si Dinozauri. Fiecare dintre aceste carti are imagini frumos colorate, ciudatenii ale lumii animalelor si texte simplificate, care atrag atentia copiilor si ii fac sa studieze subiectul cu interes. De asemenea , exista in cuprinsul cartilor si sesiuni de intrebari si raspunsuri, iar la final cate un glosar.

e-librariescolara.ro © 2018