tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

ISBN: 978-606-514-459-0
Cod produs: Taida-040
An Aparitie: 2018

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 11.99 lei/colet prin Posta Romana

Evaluarea nationala la sfarsitul clasei a II-a

Prin prezenta lucrare se urmareste pregatirea eficienta a elevilor pentru evaluarea competentelor fundamentale la finalul clasei a II-a dupa modelul elaborat de Centrul de Evaluare si Examinare. Realizata conform programei scolare in vigoare si respectand particularitatile psihologice ale copilului, lucrarea ofera invatatorilor, parintilor, cat si elevilor, identificarea nivelului de invatatura. Lucrarea contine 20 de teste: 10 teste de limba romana (citit-scris) si 10 teste de matematica, care evalueaza competentele de receptare a mesajului scris din texte literare si nonliterare, de exprimare scrisa corecta, dar si rezolvarea de exercitii si probleme in contexte variate care presupun notiunile invatate. Aceste teste sunt destinate ultimelor luni de pregatire dinaintea testelor de Evaluare Nationala. Subiectele propuse sunt diversificate, fiind elaborate conform Programei scolare si Metodologiei de evaluare, elevii avand astfel posibilitatea de a recapitula cunostintele invatate si totodata de a se autoevalua cu ajutorul baremelor si a grilelor de evaluare.

Produse asemanatoare
Recent adaugate
Limba moderna engleza caiet de lucru pentru clasa a II-a
Limba si literatura romana Ghid complet pentru Evaluarea Nationala clasa a VIII-a