Fise de recapitulare si evaluare finala clasa a III-a Limba romana. Matematica. Stiinte ale naturii. Educatie civica 2017 Rasfoieste

Editura: Elicart
Autor(i) Cristina MartinDana OpreaNicoleta Popescu
Categoria: EvaluareClasa a-III-a
Cod produs: Elicart-096
Format: 20,5 x 29 cm

„Fisele de recapitulare si evaluare finala pentru clasa a III-a” sunt realizate in conformitate cu noua programa scolara in vigoare, aprobata de Ministerul Educatiei Nationale prin ordinul nr. 5003/2014. Testele propuse – la limba romana, matematica, stiintele naturii si educatie civica – sunt variate, cu grade diferite de dificultate. In acest fel, invatatorul poate aprecia eficient cunostintele elevilor, notand la final, cu un cali­ficativ, munca fiecaruia. Lucrarea se constituie intr-un material extrem de util pentru recapitularile si evaluarile de la sfarsitul clasei a III-a.

e-librariescolara.ro © 2019