tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Ne pregatim pentru evaluarea nationala la sfarsitul clasei a IV-a Rasfoieste

Ne pregatim pentru evaluarea nationala la sfarsitul clasei a IV-a
Editura: Taida
Autor(i) Mariana MorarasuArtur BalaucaAna Irina Hirzopariu
Categoria: EvaluareClasa a-IV-a
ISBN: 978-606-514-458-3
Cod produs: Taida-022
An Aparitie: 2018

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier sau Posta Romana in orice localitate din tara.

Pentru comenzile de pana la 200 lei costul transportului este de:

• 12.99 lei/colet prin Posta Romana

Ne pregatim pentru evaluarea nationala la sfarsitul clasei a IV-a

Prin prezenta lucrare se urmareste pregatirea eficienta pentru evaluarea competentelor fundamentale la finalul clasei a IV-a dupa modelul elaborat de Centrul de Evaluare si Examinare, fiind un instrument de verificare, recapitulare si sistematizare a notiunilor invatate. Realizata conform programei scolare si metodologia de evaluare in vigoare, respec¬tand particularitatile psihologice ale copilului, lucrarea ofera invata¬torilor, parintilor, cat si elevilor, posibilitatea de a identifica eficient nivelul de invatare a fiecaruia. Lucrarea contine 20 de teste: 10 teste de limba romana si 10 teste de matematica, care evalueaza competentele de receptare a mesajului scris din texte literare si nonliterare, de exprimare scrisa corecta, dar si rezolvarea de exercitii si pro¬bleme in contexte variate care presupun notiunile invatate. Aceste teste sunt destinate ultimelor luni de pregatire dinaintea testelor de Evaluare Nationala, elevii avand astfel posibilitatea de a recapitula cunostintele invatate si totodata de a se autoevalua cu ajutorul baremelor si a grilelor de evaluare.

Produse asemanatoare
Recent adaugate
Dimineata pierduta Editia de buzunar
Din lumea celor care nu cuvanta