Ne pregatim pentru evaluare, clasa a V-a Matematica, Biologie, Fizica

Cod produs: Taida-105
An Aparitie: 2012

Ne pregatim pentru evaluare, clasa a V-a Matematica, Biologie, Fizica

Ne pregatim pentru evaluare, clasa a V-a - Matematica. Biologie. Fizica Lucrarea se adreseaza elevilor de clasa a V-a si a fost elaborata in conformitate cu prevederile programei scolare in vigoare. Aceasta lucrare poate fi utilizata cu folos in timpul anului scolar in paralel cu activitatea la clasa, ca un instrument pentru munca individuala si autoevaluare, dar si in vacantele scolare, in special in ultima parte a vacantei mari. in egala masura, aceasta ar putea fi utila si elevilor din clasa a VIII-a oferindu-le material suficient pentru a recapitula, prin exercitii si probleme, materia de clasa a V-a pentru Evaluarea Nationala. Scopul lucrarii este de a oferi elevului un suport eficient care sa-l ajute: - sa recapituleze materia, prin exercitii si probleme, inaintea probelor scrise de evaluare din cursul anului scolar, inclusiv a tezelor; - sa-si autoevalueze cunostintele si abilitatea de a utiliza cunostintele dobandite in rezolvarea de exercitii si probleme teoretice sau cu continut practic; - sa se antreneze pentru evaluarile prin lucrari scrise; - sa recapituleze materia in ultima parte a vacantei mari in vederea pregatirii pentru testul initial de la inceputul clasei a VI-a. Problematica testelor vizeaza chestiunile esentiale din programa. Intentia noastra a fost de a pune la dispozitia elevilor din clasa a V-a un instrument util si eficient pentru recapitulare, antrenament si autoevaluare si speram ca acest instrument le va fi de un real folos.