Ne pregatim de evaluare Matematica - Fizica - Biologie clasa a VI-a Rasfoieste

Disponibilitate: Stoc limitat
Format: A4

SAU

Esti interesat de acest produs? Trimite adresa de e-mail si numarul de telefon, iar noi te vom contacta pentru detalii.

Telefon:

Cantitate:

Trimite cererea

Ne pregatim de evaluare Matematica - Fizica - Biologie clasa a VI-a

In ultimele saptamani inainte de evaluare, elevii vor rezolva cate un test in fiecare saptamana. Materialul reprezinta o colectie de 10 teste realizate dupa modelul propus de M.E.C.S pentru Evaluarea Nationala la clasa a VI-a la proba transdisciplinara din cadrul ariei curriculare matematica si stiinte, alaturi de solutii si indicatii de rezolvare pentru a asigura succesul la evaluare.

e-librariescolara.ro © 2018