Clasa a-VIII-a

Ghid de literatura roman..
Acest ghid de literatura romana pentru clasele V - VIII si pentru Evaluarea Nationala reprezinta o c..
Teste de matematica eval..
Lucrarea se adreseaza elevilor care se pregatesc pentru sustinerea probei de matematica de la Evalua..
30 Teste de antrenament ..
Prezenta lucrare se adresează elevilor de clasa a VIII-a, care vor sustine examenul de Evaluare Nati..
Evaluare nationala 2024 ..
Evaluare Nationala. Limba si literatura romana. De la antrenament la performanta este un instrument ..
Evaluare nationala 2024 ..
Teste de antrenament pentru Evaluarea Nationala. Matematica se adreseaza elevilor care se pregatesc ..
Evaluare Nationala Limba..
Auxiliarul didactic Evaluare Nationala. Limba si literatura romana este in conformitate cu programa ..
Evaluare nationala Limba..
Culegerea este conceputa din dorinta de a le oferi elevilor din clasa a VIII-a un instrument util in..
Evaluare Nationala matem..
Antreneaza-te pentru sustinerea Evaluarii Nationale clasa a VIII-a! Acest auxiliar didactic va ofera..
Evaluare nationala. Limb..
Finalizarea studiilor gimnaziale și pregătirea pentru cele liceale reprezintă o etapă importantă în ..
Evaluarea nationala 2024..
Aceasta lucrare a fost realizata in conformitate cu programa pentru sustinerea Evaluarii nationale, ..
Evaluarea nationala 2024..
Lucrarea este in conformitate cu programa scolara pentru Evaluarea nationala, disciplina matematica,..
Evaluarea Nationala Limb..
Lucrarea Evaluarea Nationala. Limba si literatura romana, clasa a VIII-a reprezinta un real ajutor p..
Evaluarea Nationala mate..
Lucrarea Evaluarea Nationala. Matematica, clasa a VIII-a reprezinta un real ajutor pentru elevi in p..
Ghid de pregatire evalua..
..
..
Gramatica didactica a li..
Lucrarea de fața, ajunsa acum la ediția a treia, insumeaza o experiența de zeci de ani in predarea l..
Matematica culegere de e..
Testele din aceasta lucrare se adreseaza elevilor din clasa a VIII-a care doresc o evaluare corecta ..
Matematica Evaluarea Nat..
Avizat M.E.C. conform O.M. nr. 6250/21.12.2020 Lucrarea Matematica. Evaluarea Nationala 2023 vine in..
Module de invatare: limb..
Lucrarea Module de invatare. Aplicatii complexe pentru examene si olimpiade scolare – clasa a VIII-a..
Ne pregatim pentru Evalu..
Lucrarea Ne pregatim pentru Evaluarea Nationala. Limba si literatura romana. Clasa a VIII-a&nbs..
Sucess la pregatirea exa..
De ce aceasta culegere? Culegerea SUCCES propusa de Editura Sigma este realizata de catre un co..