Clasa I

Fise de recapitulare si ..
Avizat M.E.N. prin Ordinul nr. 5318 din 21.11.2019 Testele propuse de acest auxiliar sunt strans leg..
Cu Aramis reusesc recapi..
Lucrarea contine fise de antrenament si autoevaluari cu ajutorul carora elevii vor putea, de cele ma..
Ne pregatim pentru Evalu..
Lucrarea Ne pregatim pentru Evaluarea Nationala – clasa I este un auxiliar ce contine teste variate,..
Teste cu dichis Antrenam..
TESTE CU DICHIS. Antrenament pentru evaluarea finala – clasa I invita elevii sa patrunda in minunata..
Teste. Evaluare sumativa..
Conceputa in conformitate cu noul Curriculul National, familiarizeaza elevii cu toate tipurile de it..
Vreau sa fiu cel mai bun..
Vreau sa fiu cel mai bun se adreseaza elevilor de 7 ani (clasa I), incurajandu-i sa se pregateasca p..
Evaluare Clasa I. Comuni..
Caiet cu exercitii si probleme variate pentru evaluarea elevilor de clasa I la Comunicare in limba r..
Fise interdisciplinare p..
Constituie un important suport lucrativ pentru activitatea didactică la clasa I. Fişele de lucr..
Micul campion. Teste pen..
"Micul campion". Teste de cultura generala" este o lucrare care se adreseaza deopotriva tie, elevul ..
Teste de evaluare (descr..
Un important suport pentru evaluare, deosebit de util pentru elevi, vizitând autoevaluarea, și nec..
Gardienii de vacanta Eva..
Bughi (cainele somnoros) si Sageata (motanul lenes) sunt personajele principale ale unor aventuri pl..
Teste de 10 minute Clasa..
Caietul Teste de 10 minute. Clasa I ofera posibilitatea de a verifica nivelul cunostintelor dobandit..
Teste de evaluare comuni..
Teste de evaluare comunicare in limba romana clasa I..
Teste de evaluare comunicare in limba romana clasa I..
Teste de evaluare Matema..
Matematica şi explorarea mediului clasa I..
Matematica şi explorarea mediului clasa I..
Fise de evaluare pentru ..
Lucrarea ofera: Fise de evaluare pentru clasa I contine 14 seturi de fise de evaluare pentru comunic..
Matematica si explorarea..
Lucrarea de fata se adreseaza tuturor elevilor din clasa I care sunt stimulati sa participe la concu..