Evaluare finala clasa a VI-a. Limba si Literatura Romana

An Aparitie: 2014
Format: 16,5 x 23,5 cm
Grupa De Varsta: +12

• 11.99 lei/colet prin Posta Romana pentru comenzile mai mici de 150 lei in orice localitate din tara

Oferta speciala

Pentru orice carte comandata din categoriile "Carti pentru premii"  si "Caiete de vacanta cu diploma cadou" primiti GRATUIT o diploma la alegere in limita stocului.

Lista de diplome disponibile o veti regasi aici Diplome scolare

Comenzile de carti din categoria "Carti pentru premii" , pe langa diploma cadou beneficiaze de urmatoarele reduceri:

- Pentru comenzi mai mari de 1000 lei - reducere 25%

- Pentru comenzi mai mari de 350 lei - reducere 20%

Aceste reduceri se aplica automat in cosul dumneavoastra de cumparaturi doar dupa ce va logati/inregistrati in contul de client.

Va rugam ca la finalizarea comenzii sa specificati modelul de diploma dorit in campul "Comentariile dumneavoastra"

Evaluare finala clasa a VI-a. Limba si Literatura Romana

Incepand cu acest an, elevii claselor a II-a, a IV-a si a VI-a vor sustine o evaluare la nivel national, moment important din viata de elev. Prin aceasta, se urmareste evaluarea competentelor fundamentale dobandite, iar rezultatele urmeaza sa fie interpretate si apoi folosite de profesor in vederea elaborarii unor planuri individualizate de invatare pentru elevi, acolo unde se va dovedi ca este cazul.

e-librariescolara.ro © 2017