Evaluare nationala 2019. Limba si literatura romana Rasfoieste

Cod produs: Corint-1699
An Aparitie: 2018

SAU

Esti interesat de acest produs? Trimite adresa de e-mail si numarul de telefon, iar noi te vom contacta pentru detalii.

Telefon:

Cantitate:

Trimite cererea

Evaluare nationala 2019. Limba si literatura romana

CONFORM NOILOR MODELE STABILITE DE M.E.N. 100 DE TESTE PROPUSE DUPA MODELUL ELABORAT DE M.E.N. Lucrarea este avizata de Ministerul Educatiei Nationale prin OM nr.3530/04.04.2018 Lucrarea de fata isi propune sa vina in ajutorul absolventilor clasei a VIII-a, fiind un instrument de lucru util pentru verificarea, recapitularea si fixarea cunostintelor acumulate la limba si literatura romana. Pentru subiectele care urmaresc exprimarea corecta, creativitatea, capacitatea de argumentare si stapanirea unor concepte de teorie literara, autoarele sugereaza planuri de rezolvare, iar pentru altele sunt oferite solutii de raspuns. Culegerea se adreseaza in egala masura elevilor, cadrelor didactice, dar si parintilor interesati de rezultatele obtinute de copiii lor in cadrul evaluarii nationale, facilitand succesul la examen.

e-librariescolara.ro © 2018