tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

ISBN: 978-1-84216-701-4
Cod produs: Uniscan-101
Disponibilitate: In stoc Discount: 10%

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier sau Posta Romana in orice localitate din tara.

Pentru comenzile de pana la 200 lei costul transportului este de:

• 12.99 lei/colet prin Posta Romana

Curs limba engleza Click on 2 Manualul elevului

Curs general pentru invatarea limbii engleze, nivel gimnazial, clasa a VI-a, este structurat in 5 module, fiecare incluzand 2 unitati de invatare. Fiecare modul dezvolta o anumita tema, intr-un mod atractiv prin intermediul ilustratiei, a tematicii si a modului de abordare a acesteia. Manualul dezvolta cele patru abilitati: vorbire, citire, scriere, ascultare, prin intermediul unor activitati interactive, redarea unor dialoguri si situatii din viata reala, texte din surse contemporane cu exercitii, redactare de paragrafe, activitati de proiect, sectiuni de pronuntie etc. Fiecare unitate se incheie cu o sectiune de cultura generala de tipul „Stiati ca?” si cu o activitate de scriere, iar fiecare modul se incheie cu o sectiune de recapitulare si autoevaluare. Interesul pentru invatarea limbii engleze este starnit si sustinut si prin intermediul ghidului ce contine informatii de cultura generala din universul anglofon. Include romanul adaptat, The Hound of the Baskervilles, in 7 episoade de benzi desenate, cantece, glume si jocuri, precum si sectiuni de teorie si exemple din gramatica limbii engleze, o lista de cuvinte noi si o sectiune cu imagini corespunzatoare fiecarei unitati a carei rol este de a incuraja si motiva in procesul de invatare a limbii engleze. Manualul este conceput conform principiilor Cadrului European de Referinta, nivelul A2, si este aprobat cu achizitie de Ministerul Educatiei si Tineretului pentru clasa a IX-a, L3.

Produse asemanatoare
Recent adaugate