Geografie Bacalaureat 62 Teste

Categoria: BacalaureatGeografie
ISBN: 978-606-590-868-0
Cod produs: Booklet-0243

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 9.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzi mai mici de 50 lei
  • 11.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzile mai mari de 50 lei

Geografie Bacalaureat 62 Teste

Aprobat conform Ordin 3022/08.01.2018 privind aprobarea auxiliarelor didactice din invatamantul preuniversitar-pozitia 340 Geografie – Bacalaureat – Teste propune o modalitate complexa de pregatire a elevilor pentru sustinerea cu succes a examenului de bacalaureat. De asemenea, materialul poate fi folosit si de catre profesori pentru evaluarea la clasa. Cartea acopera toate continuturile propuse de programa scolara – Europa si Romania (elemente geografice de baza), Romania si Uniunea Europeana, Europa si Uniunea Europeana in lumea contemporana – fiind structurata in: sinteze teoretice care faciliteaza consolidarea cunostintelor acumulate in decursul anului de studiu; 70 de teste (20 dintre acestea avand continut nou) care verifica toate notiunile propuse de programa scolara pentru bacalaureat; modele complete de rezolvare, cu raspunsuri concludente si concise, foarte utile in autoevaluarea elevului.

e-librariescolara.ro © 2020