Diplome scolare

Evaluare la finalul clasei a II-a. Teste. Comunicare in limba romana. Matematica si protectia mediului Rasfoieste

Editura: Gimnasium
Autor(i) Elena AndreiGeorgiana BudulacuGeorgeta CincanAna Maria Matei
Categoria: Clasa a-II-aComunicare in Limba RomanaEvaluareClasa a-II-aMatematica si explorarea mediuluiAuxiliare aprobate MEN 2018
Coordonator: Liliana Daniela Chivulescu
ISBN: 978-973-7992-72-7
Cod produs: Gimnasium-0026
An Aparitie: 2016
Format: A4
Interior: policromie

Autorii acestui auxiliar si-au propus sa ofere elevilor clasei a II-a care vor sustine evaluarea nationala un set de teste care sa respecte normele impuse de Ministerul Educatiei, dar care sa fie prezentate intr-o forma atractiva, stimulativa pentru gandirea si afectivitatea lor.

Au selectat texte inedite, au creat cerinte interesante, astfel incat sa nu intervina plictiseala, au formulat itemi variati, apeland la cunostintele de baza ale copiilor, stimulandu-le dezvoltarea atentiei si a spiritului de observatie, indemnandu-i la reflectie.

Materialul cuprinde 12 teste de limba romana ( citit / scris ) si 12 teste de matematica.

e-librariescolara.ro © 2019